BEZPIECZEŃSTWO IT/OCHRONA DANYCH

       Każda firma i instytucja staje przed wyzwaniem skutecznego zabezpieczenia infrastruktury teleinformatycznej. Zagrożenia takie jak wirusy, złośliwe oprogramowanie czy ataki hakerskie są codziennością. Aktywne systemy bezpieczeństwa dbają o to, aby było ono neutralizowane jak najszybciej. Stawiamy duży nacisk na bezpieczeństwo danych, wdrażamy procedury (sposoby postępowania), które minimalizują sytuacje takie, jak utrata danych czy kradzież danych. Stosując szyfrowanie, jednorazowe kody autoryzacyjne oraz kontrola uprawnień zapewniają, że dostęp do danych mają tylko upoważnione osoby, a monitoring IP gwarantuje bezpieczeństwo fizyczne. Poprawnie przygotowane regulacje/procedury z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania systemami informatycznymi to podstawa poprawnego zarządzania bezpieczeństwem w IT.

    Drugim elementem jest  ochrona danych osobowych przetwarzanych w systemach informatycznych oraz dokumentacji papierowej. Należy przestrzegać ustawy o ochronie danych osobowych aby zapewnić wiarygodność swojej firmy i nie narazić się na „wyciek” danych. Każdy wyciek danych jest bardzo niebezpieczny w przypadku braku procedur/ upoważnień dla pracowników firmy za całość odpowiada właściciel firmy. W celu odpowiedniego zarządzania bezpieczeństwem danych osobowych należy posiadać odpowiednie procedury i regulacje w tym zakresie. Jeżeli z ustawy wynika, iż przetwarzamy dane osobowe – musimy zarejestrować wniosek w GIODO.

           Z naszej strony zapewniamy wdrożenie systemu ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa systemu informatycznego. Wdrożymy regulacje – nie szablonowe, a dopasowane do działalności i profilu firmy. Przygotujemy i wdrożymy upoważnienia do przetwarzania danych osobowych. Zgłosimy odpowiednie zbiory do GIODO.